Proč jet na dovolenou do Spojených arabských emirátů?


Cestování / Neděle, Březen 24th, 2019

Jsou federací sedmi konstitutivních emirátů na Blízkém východě táhnoucí se v jihozápadní Asii ve východní části Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu.

Spojené arabské emiráty tvoří: Abú Dhabí, Fudžasajra, Dubaj, Adžmán, Umm al-Kuvajn, Rás al Chajma a Šardžá.
sheihk zayed mešita

Dubaj představuje politické a kulturní centrum a to i přesto, že v emirátu Abú Dhabí je stejnojmenné hlavní město Abú Dhabí, které je centrem vzdělanosti. Přesto je Dubaj nejnavštěvovanějším turistickým místem v zemi. Nejvyšší budovou na světě je Burj Khalifa, kterou naleznete zde. Je tu i podmořský hotel Hydropolis, která se nachází 15 metrů pod hladinou moře a 300 metrů od břehu.

Pokud vás láká lyžování, navštivte lyžařské středisko Ski Dubaj s celkovou plochou 22 500 metrů čtverečních. Areál je krytý a naleznete ho v jednom z největších obchodních center na světě Mall of the Emirates.
dubai marina

Město nabízí dokonalé pláže a přepychové hotely, luxusní restaurace, výškové budovy s bazény a tenisovými kurty.

Historie na vás dýchne ve čtvrti Bastákíja a Dejra vás omámí orientální atmosférou a vůní koření, které je vystavováno na tržištích.

Procházet se budete kolem hliněných domů s větrnými věžemi, které sloužily jako starodávná klimatizace.

V skanzenu Heritage a Diving Vilage jsou k vidění původní výrobky umělecko-řemeslné dílny. Obytný komplex mešity z 10. století naleznete v Jumeirah.

Přesto, že se emirát Fudžisajra pyšní léčivými prameny, zůstává v turistickém pozadí. V emirátu Adžmán si můžete legálně koupit ve veřejných prostorách alkohol.

Pokud se budete chtít koupat, tak na plážích kolem hotelů není pro turisty žádné omezení ohledně oblékání plavek, ale na veřejných plážích se ženy smí koupat jen zahalené.

Jet na dovolenou sem, znamená ocitnout se v pohádkách Tisíce a jedné noci.

V letních měsících tu panuje teplota mezi 40°C – 50°C a v noci neklesá pod 30°C! Navíc, vzhledem k tomu, že Dubaj leží na pobřeží Perského zálivu, jsou vedra umocněna vysokou vlhkostí vzduchu. Někdy 80 – 90%.
koření na trhu

Nejchladněji tu bývá v lednu, kdy teploty se pohybují kolem 20°C.

Jestli se těšíte na arabskou kuchyni, připravte se, že místní speciality zahrnují směsi koření, zeleniny, jehněčího a kuřecího masa, luštěnin aj. Dezerty mají hodně jablek, oříšků, medu. Doporučit vám mohu například:

houmus – cizrnová kaše se sezamovým olejem

baklava – moučník z mandlí a kardamonu

muaddas – rýže s hnědou čočkou

nebo nápoje:

Ma Madiniya – minerální voda

Qahwa – káva s kardamonem bez cukru

Ideální je stravovat se pod širým nebem, kde jsou restaurace na promenádách. Mezi nejoblíbenější patří bar At. Mosphera v budově Burj Khalifa, restaurace a lounge v oblasti Dubai Marina. Mezi levnější podniky, které je možné odporučit, patří El Rancho v hotelu Marco Polo v oblasti Deira, kde se najíte za hudby hrané živou kapelou.

Pokud máte zájem o sport, můžete surfovat, potápět se a šnorchlovat. Ale ani o noční život nebudete ochuzeni. Pobavíte se na diskotékách, které zavírají až ve 3 ráno.

Proč jet na dovolenou do Spojených arabských emirátů?
5 (100%)3